سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

لیلی بابایی تهیه کننده رادیو جهان بین (مرکز چهارمحال و بختیاری)

لیلی بابایی تهیه کننده رادیو جهان بین (مرکز چهارمحال و بختیاری)

 

خودتان را معرفی کنید.

لیلی بابایی دهکردی متولد اول اردیبهشت1357 هستم از آذرماه 1382 کارم را با نویسندگی در معاونت صدا شروع کردم، با علاقه زیادی که به تهیه کنندگی داشتم، سعی کردم اصول این کار را با دستیاری برنامه های مختلف یاد بگیرم و از سال1385 با برنامه ترنم (ویژه ترانه های درخواستی) که اولین تجربه برنامه سازی من بود، وارد حرفه تهیه کنندگی شدم و از آن سال تا به الان مشغول برنامه سازی در طبقات «ب، ج و د» رادیویی هستم.

در خصوص آثار برتری که تا کنون تولید کرده اید و موفق به کسب رتبه شده اند، توضیح دهید.

مستندهای رادیویی نمد، شهد شیرین، افول ستاره ها، چوب بازی، چوپانی و مجموعه آرنگ از جمله آثاری هستند که تا کنون تولید کرده ام و موفق به کسب رتبه در جشنواره های مختلف شده اند. آثار راه یافته به مرحله داوری جشنواره نوزدهم مستند نمایشی «افول ستاره ها و آوای روستا» و آثار راه یافته به مرحله داوری جشنواره بیستم «زندگی جاری است، آوای روستا، افق روشن و بنگ بهار» بود.

امسال هم برای جشنواره بیست و دوم اثری را ارسال کرده اید؟

برای جشنواره امسال3 اثر راه یافته به مرحله داوری دارم، برنامه «شب های ایران» با موضوع لالایی، برنامه «زندگی جاری است» مجله ای خانوادگی با بخش های متنوع شامل نکات تربیتی، بهداشتی، خانه داری و مهارت های همسرداری است و برنامه «ایران626» برنامه ای است در راستای تحقق شعار سال.

نظر شما در مورد برگزاری جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان ها چیست؟ اگر پیشنهادی برای ارتقای سطح کیفی جشنواره دارید، بفرمایید.

برگزاری جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان ها از آنجایی یک رقابت رسانه ای بین برنامه سازان به وجود می آورد، انگیزه برنامه سازان را برای ساخت برنامه های برتر و با کیفیت بهتر تقویت می کند و باعث رشد و شکوفایی استعدادها و توانمندی های موجود در استان ها می شود.

از آنجایی که از عنوان جشنواره هم مشخص است، این رویداد بزرگ، ویژه عوامل و برنامه سازان موفق رسانه ای مراکز استان ها است و ای کاش در این جشنواره توجه بیشتری به ظرفیت های استانی می شد و تعداد آثار برتر و جوایز برنامه سازان افزایش پیدا می کرد.