سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

محسن نصرپور مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی

محسن نصرپور مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی


بیست و دومین برگ زرین از دفتر افتخارات معاونت اموراستانهادر جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان ها ودر بجنورد  سرزمین شوروشعور وشجاعت ورق خواهد خورد.
خدا را شاکریم که بار دیگر فرصت برگزاری بزرگترین و گسترده ترین جشنواره رسانه ای کشور یعنی جشنواره تولیدات مراکز استان ها و این بار در سرزمین شور و شعور و شجاعت، فراهم گشت. هدهد خوش آهنگ این بار اما ما را  از جوار مضجع شریف رضوی به سرزمین گنجینه فرهنگ ها و معرفت ها، خراسان شمالی، باب الرضا (ع) رهسپار می کند.
جشنواره فرصتی است برای بروز استعداد های بومی و بستری است تا بار دیگر همه ی اجزاء زیبای درخت تناور و پربار فرهنگ ایرانی و اسلامی، بروز و ظهور یابد.
شبکه های استانی با تکیه بر توانایی های بومی خویش توانسته اند به لحاظ کمی و کیفی آثاری فاخر و در شان رسانه تراز اسلامی تولید و در سپهر رسانه ای کشور اشاعه دهند و این جشنواره فرصتی دیگر برای شناسایی و تشویق اینگونه آثار است.
بررسی و ارزیابی های منصفانه تولیدات مراکز در بخش های سیما، صدا، خبر، موسیقی، پژوهش و فضای مجازی باعث  از قوه به فعل تبدیل شدن ظرفیت ها و توانمندی ها و رشد و شکوفایی دوچندان استعدادها است.
امیدواریم در دهه امامت و ولایت با تکیه بر هویت ایرانی اسلامی با تولیدات رسانه ای برجسته و رونق تولید فرهنگی، شاهد توسعه پایدار استان ها و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی زیر سایه رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، باشیم.
بیست و دومین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان ها با تلاش متولیان امر جشنواره به ایستگاه پایانی خود رسیده است که نشان از مدیریت عالیه و پیگیری جدی معاون محترم امور استان ها، رییس محترم مرکز سیمای استانها و  مدیرکل محترم مرکز خراسان شمالی و مسئولین کمیسیونهای مختلف وسایر دست اندرکاران دارد.
جشنواره تولیدات رادیویی وتلویزیونی مراکز استانها را باید متنوع ترین و فراگیرترین جشنواره کشور قلمداد کرد.
شبکه‌های استانی آینه تمام نمای اقوام و فرهنگ‌هاست و جشنواره فرصتی است برای انعکاس و معرفی این فرهنگ  که شاخه هایی از فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی است. لذا جشنواره بستر مناسبی  برای رقابت برنامه سازان مراکز صدا و سیما، آشنایی ایشان با یکدیگر و انتقال تجارب موفق می باشد.
 
قدردانی از برنامه سازان برتر مراکز در جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان ها و توجه به برنامه های جذاب و اثرگذار شبکه‌های استانی عاملی  قوی برای جذب مخاطبان استانی و پیشگیری از تهاجم فرهنگی غرب و مصونیت آنها در برابر استحاله فرهنگی رسانه‌های بیگانه است.
  
از نکات قابل تحسین در جشنواره امسال، انتخاب خراسان شمالی، گنجینه اقوام و فرهنگ ها برای میزبانی بوده است، انتخاب هوشمندانه محل برگزاری جشنواره در خطه قهرمان پرور و مخزن فرهنگ ها و تمدن ها؛ شهربجنورد از نقاط قوت این جشنواره است، که با موافقت جناب آقای دکتر علی عسکری و معاون محترم امور استان ها جناب اقای دکتر دارابی و مهمان نوازی کم نظیر مردم و مسئولان استان به ویژه استاندارمحترم و همچنین مدیرکل محترم صدا وسیمای مرکز خراسان شمالی همراه شد.
   
در پایان ضمن قدردانی از همه تلاش ها و زحمات جناب آقای دکتر دارابی و مسئولین جشنواره در همه بخش های جشنواره، امیدوارم که با مدیریت عالی رئیس محترم سازمان و معاون محترم امور استان ها ، شبکه های استانی همچنان بر قله های رفیع فرهنگ سازی و اطلاع رسانی بر مبنای چهار مولفه دین، اخلاق، امید و آگاهی بدرخشند و در سال های آتی نیز شاهد توفیقات روزافزون همکاران سخت کوش رسانه ملی در همه حوزه ها باشیم
محسن نصرپور مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی