سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

محمد بازوند مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام

محمد بازوند مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام

 

انیمیشن و پویانمایی از مهم ترین دستاوردهای هنری سال های اخیر است. این دستاورد هنری ، تاثیر عمیقی  در شکل گیری باور بسیاری  از افراد جامعه بویژه کودکان و نوجوانان داشته و عامل مهمی در پذیرش سبک زندگی آنان در آینده خواهد بود.

انیمیشن با جذابیت های رنگی، سمعی و بصری بسیاری که دارد این روز ها از مهمترین ابزار انتقال فرهنگ ،جامعه پذیری و اجتماع پذیری است و از آنجا که کودکان و نوجوانان هر جامعه آینده آن جامعه را ساخته و با باور های خود چشم انداز فردای کشور را شکل می دهند ،  هدف اصلی حمله های روانی و  جنگ نرم دشمنان از طریق ساخت انیمیشن های جذاب و هدفمند هستند .

در  این میان نقش متولیان هنر و رسانه ها بویژه صدا و سیما به عنوان رسانه ای فراگیر ، بسیار  مهم و تاثیرگذار است. رسانه ملی می تواند با تولید انیمیشن  متناسب با نیاز های جامعه در قالب های جذاب و حرفه ای ، مفاهیم انقلابی و دینی را به بهترین شکل ممکن به مخاطبین و جامعه هدف  منتقل نماید .

بدون شک جشنواره انیمیشن و پویانمایی که به تدبیر ریاست محترم سازمان صدا و سیما و به همت و تلاش معاون محترم امور استان های رسانه ملی برگزار می شود ، اقدام ارزنده  ایست که در کنار فراهم کردن زمینه آشنایی انیمیشن سازان با اصول حرفه ای این رشته ، موجب ایجاد رقابت سالم میان تولید کنندگان این حوزه ، شناسایی استعدا دها و کشف نیرو های نوظهور است .

صدا و سیمای مرکز ایلام نیز با سه اثر پویانمایی با عناوین ریسه ،سکوت ،نخ کش در دومین جشنواره انیمیشن و پویانمایی شرکت کرده و توان هنرمندان خود را در زمینه ساخت انیمیشن و پویانمایی در کنار سایر هنرمندان شرکت کننده محک خواهد زد.

محمد بازوند مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام