رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

نخستين نشست شوراي عالي دومين جشنواره ملي پويانمايي تلويزيوني ايران برگزار شد - صفحه محتوایی

 

 

نخستين نشست شوراي عالي دومين جشنواره ملي پويانمايي تلويزيوني ايران برگزار شد

نخستين نشست شوراي عالي دومين جشنواره ملي پويانمايي تلويزيوني ايران برگزار شد

 

نخستين نشست شوراي عالي دومين جشنواره ملي پويانمايي تلويزيوني ايران با حضور رئیس و اعضای این شورا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، دكتر دارابي رئيس جشنواره پويانمايي تلويزيوني ايران در این نشست با اشاره به دستاوردهاي برپايي نخستين جشنواره اظهار کرد: جشنواره ملی پویانمایی موجب رونق اين صنعت در سراسر کشور می‌شود.

وی افزود: ترويج صنعت انيميشن با محوریت مفاهيم اسلامي ايراني و انقلابي یکی از اهداف برگزاری جشنواره است که در دوره نخست تا حد مناسبی محقق شد.

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما با بیان اینکه فراهم اوردن زمينه رقابت سازنده براي فعالان پويانمايي و عروسكي كشور یکی دیگر از اهداف این جشنواره به شمار می‌رود خاطرنشان کرد: شورای عالی جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران درصدد یافتن راهکارهای عملیاتی برای كمك به ورود استعدادهاي نو به اين عرصه است.

وي با اشاره اعلام آمادگی سه استان برای میزبانی جشنواره دوم عنوان کرد: در حال حاضر ٣ استان درخواست ميزبانی  جشنواره پويانمايي را ارائه داده‌اند که با بررسي نهايي و ظرفيت‌هاي استان‌هاي درخواست كننده به زودی محل برگزاري جشنواره اعلام خواهد شد.

در ادامه اين نشست، سيدعباس فاطمي رئیس مرکز سیمای استان‌ها گزارش كوتاهي از چگونگي برگزاري نخستين جشنواره پويانمايي تلويزيوني ایران ارائه كرد و پس از آن اعضاي شورا نقطه نظرهاي خود را در خصوص فراخوان، اولويت‌هاي محتوايي،  بخش‌هاي جشنواره، شرایط و مقررات برگزاري بيان كردند.

گفتنی است: با توجه به اضافه شدن بخش عروسكي به دومين جشنواره عنوان این رویداد بزرگ هنری به دومين جشنواره ملي پويانمايي و عروسكي تلويزيوني ايران تغيير كرد.