سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

نقش جشنواره تولیدات مراکز در تحکیم وحدت ملی و شکوفایی استعدادها

نقش جشنواره تولیدات مراکز در تحکیم وحدت ملی و شکوفایی استعدادها

 

سعید اوحدی عضو شورای عالی بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانها در گفت و گو با ستاد خبری این جشنواره درباره تاثیرات برگزاری این جشنواره گفت: من فکر می کنم برگزاری بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان ها فرصت بسیار ارزنده ای است که مراکز استان ها با گذشت یک سال این فرصت را پیدا کنند تا آثار و دستاوردهای خود را در یک رقابت کاملا جدی و حرفه ای با سایر استان ها قرار داده و این فرصت طلایی را بدست بیاورند که خودشان را محک بزنند.

وی افزود: البته با توجه به نوع دسته بندی آثارکه در حوزه های مختلف کودک و نوجوان، خانواده، برنامه های ترکیبی و سایر دسته بندی ها وجود دارد، میدان رقابت خوبی برای محک زدن خود این افراد است. نکته دیگر اینکه این فرصت خوب مهیا شده تا برخی از این آثار بتوانند به نوعی الگوی سایر استان ها نیز قرار بگیرند. به عنوان مثال استان فارس و یا اردبیل اگر در برنامه های ترکیبی و یا خانواده عملکرد خوبی داشته می تواند در ساخت دکور، موسیقی، نمایش و متن و سایر موارد الگوی استان های دیگر باشد.

داور بخش برنامه های ترکیبی کمیسیون سیما در ادامه درباره تاثیر این جشنواره روی شناسایی و کشف استعدادها نیز افزود: استعدادیابی که رسانه ملی می تواند از این جشنواره بهره بگیرد بسیار حائز اهمیت است. بنده در این مدتی که کار ارزیابی و داوری آثار را انجام می دادم، در برخی از مراکز آثار بسیار خوب و حرفه ای و در سطح ملی دیدم و شاهد بودم که برخی استان هایی که حتی فاقد امکانات خوبی هستند هم قابلیت های بسیاری دارند.

رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: به یقین می توانم بگویم که گاهی رقابت به قدری فشرده بود که کار داوری را برای ما سخت می کرد. از این رو می توان گفت که این جشنواره در تحکیم وحدت ملی و شکوفایی استعدادها بسیار نقش موثری دارد.