سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۹ مرداد ۱۴۰۰

هویت ملی انیمیشن با این جشنواره در رسانه شکل می گیرد

هویت ملی انیمیشن با این جشنواره در رسانه شکل می گیرد

 

قباد شیوا داور بخش موشن گرافیک آموزشی تبلیغاتی عنوان بندی و جلوه های ویژه در گفتگو با ستاد خبری دومین جشنواره ملی پویانمایی درباره تاثیر این جشنواره روی آثار هنرمندان بیان کرد: اصولا جشنواره ها برای هنرمندان و مسوولان فضای خوبی است تا با کم و کیف آثار هنرمندان کشور در زمینه های مختلف آشنا شوند.

این استاد برجسته گرافیست افزود: از طرفی وجود جشنواره ها در رشد و گسترش علاقه مخاطبان نیز موثر است. اما جشنواره پویانمایی به نسبت سایر جشنواره ها دو ویژگی برجسته دارد. در درجه اول اینکه این جشنواره مختص رسانه است و آثاری که تولید شده مختص کودکان و نوجوانانی است که مخاطب این رسانه هستند. همین نکته بسیار حایز اهمیت است و باعث می شود تا هویت ملی انیمیشن در رسانه شکل بگیرد. بنابراین جشنواره پراهمیتی است.

وی ادامه داد: البته فکر می کنم باید حمایت بیشتری از این جشنواره شود تا تاثیرات مثبت آن بتواند انگیزه را برای تولید کنندگان ایجاد کند.

شیوا درباره ارزیابی اش از آثار ارائه شده نیز گفت: به نظر من آثار خیلی خوبی در جشنواره امسال حضور دارند. البته من سال گذشته جزو هیات انتخاب نبودم، اما آثاری را که امسال دیدم به نظرم چیزی از آثار خارج از کشور کم نداشته و حتی یک سروگردن هم بالاتر است. چون آثار فاخر بسیاری نیز در این میان دیدم که همین موضوع قضاوت را سخت تر می کرد.

وی تصریح کرد: فکر می کنم تداوم این جشنواره باعث شده تا انگیزه بیشتری بین افراد ایجاد شود. بنابراین امیدوارم این روند همچنان ادامه پیدا کند و هنرمندانی که کمتر شناخته شده هستند و در نقاط مختلف کشور فعالیت می کنند از این فرصت برای دیده و حمایت شدن استفاده کنند.