وعده حمایت مالی از تولید ده طرح و فیلمنامه گام مهمی در ارج و اهمیت به فیلمنامه انیمیشن است.

کارگردان، فیلمنامه­ نویس و استاد دانشگاه، حمیدرضا حافظی، درباره برگزاری «نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران» اظهار داشت:

بدون شک برگزاری جشنواره های فیلم در ایجاد شور و شوق میان فیلمسازان و تعالی هنر و هنرمندان نقش مهمی را ایفا می کند و مطمئنا جشنواره ای با این گستردگی اتفاق های مهمی را در آینده رقم خواهد زد. بدیهی است که جشنواره زمانی به اهداف خود خواهد رسید که در همه ی بخش ها شاهد اجرای خوب و مناسب آنها باشیم.

 آنچه که از نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران می دانیم. نشان می دهد که خوشبختانه به همه ابعاد انیمیشن تلویزیونی توجه شده و یکی از ویژگی های منحصربفرد جشنواره، بخش ویژه مسابقه یعنی بخش «طرح و فیلمنامه» است. بخشی که با هوشمندی، صرفا به سریال و مجموعه اختصاص یافته، همان چیزی که مهمترین نیاز روز تولیدات آثار انیمیشن تلویزیونی است.

اگر هیئت انتخاب و داوری مسابقه طرح و فیلمنامه، کار خود را به خوبی انجام دهند و وعده حمایت مالی از تولید ده طرح و فیلمنامه برگزیده نیز محقق شود، بی تردید گام مهمی در ارج و اهمیت به فیلمنامه انیمیشن، تشویق فیلمنامه نویسان انیمیشن، تولید نمونه های تلویزیونی الگو و ...برداشته خواهد شد.

در کنار این مسابقه بزرگ فیلمنامه نویسی، برگزاری کارگاه تخصصی فیلمنامه نویسی انیمیشن تلویزیونی می تواند به نتایج گفته شده ی بالا شتاب ببخشد و تاثیر بیشتری بگذارد.