سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۹ مرداد ۱۴۰۰

پرواز هدهدها بر فراز برترین مراکز استانی صدا و سیما

پرواز هدهدها بر فراز برترین مراکز استانی صدا و سیما

 

تندیس‌های بهترین‌های هر بخش و مراکز برتر بیستمین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما، در مراسم اختتامیه به مدیران و برنامه‌سازان اهدا شد.

 به گزارش ستاد خبری بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌های صدا و سیما، مراسم اختتامیه این دوره جشنواره پنجشنبه شب در سنندج برگزار شد.

در این مراسم دکتر علی عسکری رئیس رسانه ملی، سردار سرلشکر رحیم صفوی مشاور فرمانده کل قوا، ، دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، دکتر علی دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی، استانداران کردستان و چهارمحال و بختیاری و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان استانی و کشوری، هنرمندان، برنامه‌سازان و مدیران کل مراکز حضور داشتند.

در پایان این مراسم، تندیس هدهد جشنواره بیستم به مراکز، مدیران و برنامه‌سازان برتر اهدا شد.

بر این اساس و در بخش «صدا» مسعود خسروی از خراسان جنوبی به خاطر اثر «بقبند» به عنوان گزارشگر و صدابردار برتر شناخته شد؛ مرجان غلامرضایی تهیه کننده و نویسنده از کرمان هم به دلیل برنامه «کسی خونه هست؟» و علی کامیابی از سیستان و بلوچستان به خاطر تهیه کنندگی گزارش «نقطه صفر» حائز رتبه برتر شدند و تندیس را دریافت کردند.

در بخش موسیقی، پیمان سلیم‌فرد از مرکز کردستان به خاطر آهنگسازی و کارشناسی برنامه «آستاره تا آستاره» تندیس هدهد را دریافت کرد و رتبه نخست موسیقی پاپ ارکسترال هم به محمود قادری از همدان به خاطر آهنگسای قطعه «جشن پیروزی» رسید.

در بخش پژوهش، همایون میره‌جینی از گیلان تندیس هدهد را به خاطر پژوهش «آخرین پناه، زندگی و مرگ تالاب‌های گیلان» در حوزه پژوهش منجر به تولید تلویزیونی در دست گرفت و جمشید دژم خوی از آذربایجان شرقی و مریم مطهری از خراسان رضوی به ترتیب برای انجام پژوهش‌های «مطالعه اشکال ناصحیح کاربرد زبان محلی در برنامه‌های صدا و سیمای مرکز و تعیین گونه معیار و مطلوب زبان محلی» و «شناسایی کارآفرینان برجسته خراسان رضوی با نگاهی به موانع و محدودیت های موثر بر عملکرد آنها» هم حائز این رتبه و دریافت تندیس شدند.

در بخش خبر، عاطفه مرادی خبرنگار خبر رادیو آبادان به خاطر گزارش موضوعی «نخل و نمک» موفق به دریافت تندیس جشنواره بیستم شد همچنین در رشته خبر تلویزیونی هم طیب‌ الله ویسی از کردستان به دلیل انجام گزارش «مرزبان کردستان» به این افتخار نائل آمد.

در بخش فضای مجازی، تندیس هد هد به خاطر تلاش ویژه مراکز در این حوزه ، به مدیران کل مراکز فارس ، قم و اصفهان اهدا شد.

در بخش سیما، برنامه ترکیبی تلویزیونی (مسابقه) «کوچ» تندیس جشنواره بیستم مراکز را نصیب مرکز چهارمحال و بختیاری کرد و جهانبخش زمانی تهیه کننده این برنامه تندیس هدهد را در دست گرفت؛ امید نوریان، تدوین‌گر، کارگردان و تصویربردار اثر «صبای خراسان» از خراسان رضوی هم موفق به دریافت تندیس شد.

در رشته فیلم تلویزیونی، جمیل مفاخری تهیه‌کننده و کارگردان «برایت انار دان کرده بودم» از مرکز کردستان تندیس جشنواره را به دست آورد و فیلمنامه سریال «اینجا چراغی روشن است» از مرکز گلستان هم تندیس را نصیب احسان رجب‌لو کرد.

مظفر حسین خانی هم به خاطر اثر مستند «بابایی» از استان مرکزی در کنار دیگر دریافت‌کنندگان تندیس هدهد قرار گرفت.

در نهایت تندیس مراکز برتر در حوزه‌های مختلف هم اهدا شد؛ بر این اساس در بخش خبر، تندیس هدهد به مرکز سیستان و بلوچستان رسید، مرکز کردستان تندیس بخش سیما را به دست آورد و مراکز یزد، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی و اصفهان هم به ترتیب موفق به دریافت تندیس بخش‌های صدا، موسیقی، پژوهش و فضای مجازی شدند.

تندیس برترین مرکز هم به استان خوزستان رسید.

همچنین در بخش محیط زیست، تندیس هد هد به همراه لوح تقدیر به سریال "دریا" با موضوع نجات دریاچه ارومیه به مدیر کل مرکز آذربایجان غربی و تندیس هد هد به سریال "روزهای بیقراری" به امیر حسین شریفی تهیه کننده با موضوع ملودرام خانوادگی که با همکاری مراکز اصفهان ، همدان و مازندران تهیه شده بود اهدا گردید.