سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

پویانمایی فراتر از مرزها

پویانمایی فراتر از مرزها

 

پویا نمایی، صنعت و هنری خلاق، جذاب و اثرگذار است و با توجه به گستردگی طیف مخاطبان به ویژه کودکان و نوجوانان و نیز تاثیرگذاری عمیق آن، موجب شده است تا این حوزه کاملا تخصصی به عنوان یکی از پرآوازه ترین و سودآورترین شاخه های صنعتی – هنری قلمداد شود.

حوزه پویانمایی به یاری زبان بین المللی، فراتر از مرزها و فرهنگها و بی اعتنا به رنگ، زبان و نژاد، پیام خود را منتقل نموده، اثرش را بر جای می گذارد. بسیاری از مفاهیم در قالب تکنیک، دانش روز و خلاقیت و نوآوری  این عرصه تجلّی می یابد.

در این میان برگزاری جشنواره های پویانمایی، فرصت مغتنمی برای هنرمندان خوش ذوق از سراسر کشور است تا داشته ها و اندوخته های خود رادر اختیار یکدیگر نهاد، تجربه های نوین و کاربردی را در رشته های تخصصی و تعامل با پیشکسوتان این عرصه بدست آورند.

بدون شک در گذر این رویداد رسانه ای، پرداختن به برخی از مولفه های مهم و اساسی از جمله چگونگی تقویت چرخه اقتصادی این عرصه صنعت و هنر، سازماندهی بهتر و حرفه ای فعالان این حوزه و شناسایی استعداد های برتر می تواند زمینه ساز جهش بزرگ در تولید پویانمایی باشد.

برگزاری چنین جشنواره هایی در سال رونق تولید و با حضور گسترده تولید کنندگان فکر و اندیشه در کهن دیار کرمانشاه را به فال نیک می گیریم. و اهتمام سازمان صدا و سیما، رئیس محترم سازمان و معاون محترم امور استانها و تمامی تلاشگران و میزبان این محفل بزرگ، مردم و مسئولان محترم کرمانشاه و خانواده ارزشمند صدا و سیمای مرکز کرمانشاه را ارج می نهیم و امیدواریم با برنامه ریزی دقیق ، ترسیم چشم انداز مناسب و مهارتهای جدی از هنرمندان، در آینده ای نزدیک شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش تولیدات فاخر عرصه پویانمایی باشیم تا از این رهگذر بهترین پیامهای اعتقادی، انقلابی و فرهنگی و باورهای عمیق دینی را به سرمایه های اصلی این رسانه، مخاطبان و به ویژه آینده سازان این مرز و بوم منتقل نماییم.

حمید قربانی جم- مدیر کل صدا و سیمای خراسان شمالی