سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

پژمان علی پور تهیه کننده انیمیشن صدا و سیمای مرکز مهاباد

پژمان علی پور تهیه کننده انیمیشن صدا و سیمای مرکز مهاباد

 

بطورکلی جشنواره های تخصصی بودشان از نبودشان بهتر است و این می تواند دلایلی چون دیدن آثار هنرمندان مختلف و آشنایی با آنها و آشناشدن با تکنیک های فنی و هنری و ...و به اشتراک گذاشتن تجربه ها و ...را در بر داشته باشد. البته اگر این جشنواره فقط روی آثار تلویزیونی متمرکز شود و تداوم داشته باشد و برنامه ریزی و هدف گذاری هایی در این راستا داشته باشد می تواند در آینده تاثیرگذار باشد و به کارکردها و مزایایش امیدوار بود. که این نیز باید طی چندین جلسه ی کارشناسی اتفاق بیافتد و ...همچنین در این زمینه نشست ها و ورک شاپ های تخصصی در زمینه ی تولیدات تلویزیونی برگزار شود و اینکه ساختار چنین انیمیشن هایی چیست و برای نزدیک شدن به استاندارد لازم چه باید کرد و چه نکاتی ما را به این هدف نزدیک تر خواهد کرد و ...ضمن اینکه برای این منظور به بازارهای جهانی و استانداردها و ...شیوه ی توزیع و پخش جهانی و بازاریابی و ...توجه شود و در دستور کار قرار گیرد....با به ثمر نشستن همه ی این موارد جشنواره کارکرد خواهد داشت و به این اهداف نزدیک تر می شود. با نگاه به انیمیشن های تلویزیونی باید گفت که ارتقای آن منوط به این است که دست از کمی کار کردن صرف برای تلویزیون برداریم و تلویزیون به جد روی کیفیت آثار متمرکز شود لذا بدین منظور با شناسایی نیروهای مستعد و کاردان و حمایت مالی از آنها آثار کیفی را رقم بزند قطعا در آینده با چنین نگاهی کمیت مدنظر تلویزیون نیز تامین خواهد شد و تا زمانی که چنین نگاهی در تلویزیون اتفاق نیافتد این ساختار ارتقا پیدا نمی کند .

  پژمان علی پور تهیه کننده انیمیشن صدا و سیمای مرکز مهاباد متولد سال 1354، دانشجوی فوق لیسانس انیمیشن دانشگاه هنر تهران، آغاز فعالیت در صدا و سیما سال 1377، گویندگی در رادیو و طراح صحنه و دکور در سیما از دیگر  فعالیت های وی در صدا و سیما بوده است.

 وی از آغاز فعالیتش تا کنون در بسیاری از جشنواره های مختلف ملی و بین المللی شرکت کرده و دریافت چندین جایزه، لوح افتخار و تندیس را در کارنامه خود دارد.