سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

کمیسیون خبر جشنواره بیست و دوم برگزیدگان خود را شناخت

کمیسیون خبر جشنواره بیست و دوم برگزیدگان خود را شناخت


هیأت داوران کمیسیون خبر بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما، اسامی برگزیدگان این بخش را اعلام کرد. به گزارش ستاد خبری بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما، بر اساس اعلام هیأت داوران کمیسیون خبر این دوره، اسامی برگزیدگان بخش‌های مختلف خبری اعلام شد.
به این ترتیب مهدی ثابت، احمد علی احمدپور، نصرت شجاعی و الهام پورحسین از مرکز فارس موفق شدند در بخش‌های تصويربردار گزارش مستند(قاچاق سوخت)، مجموعه خبری تلویزیونی، گزارش مکتوب (سایه‌ات بلند باد ای درخت) و فضای مجازی حائز رتبه برتر شوند.
گزارش مستند در مسير گردنه اثر رامين زال، زهره شير خاني براي تدوين اين گزارش و مرضيه قاسمي براي خبر مكتوب لجن هاي نفتي ايران حائز رتبه شدند.
ناصر اکبرپور و عصمت کریمیان هم از مرکز چهارمحال و بختیاری و در بخش‌های گزارش خبری تلویزیونی (سقوط بالگرد) و مجموعه خبری رادیویی این رتبه را به خود اختصاص دادند.
از مرکز آذربایجان شرقی هم مهین انتظار و صفوره موسوی لر موفق شدند رتبه‌های برتر را در بخش‌های گزارش موضوعی تلویزیونی (شکستگی در قلب شهر) و بخش ویژه گزارش مردم‌محور (چای فروش با انصاف) کسب کنند.
سعید ویسی و فرهاد فرحانی از مرکز خوزستان هم در بخش تصويربردار گزارش خبری (از کارون تا کرخه) و اثر خوشه‌های خفته در آب به عنوان رتبه برتر معرفی شدند.
مرکز آبادان هم دو برگزیده داشت؛ عباس بروایه در بخش مجموعه خبری گویندگی و نوید سالم‌زاده در بخش گزارش موضوعی رادیویی (قبری که در آن مرده نیست) رتبه برتر را کسب کردند و سمیه مرادی و سعید حاجی‌زاده از مرکز لرستان هم در بخش ویژه (سیل، ننه صننبر) و بخش خبرنگاران آزاد (هوف در بهشت) همین رتبه را به خود اختصاص دادند.
حسین قبادی از مرکز مازندران در بخش گزارش موضوعی تلویزیونی (به کجا چنین شتابان)، صابر چهری از مرکز کرمانشاه برای گزارش مستند تلویزیونی (نتایج محرمانه)، محبوبه آقانوری از مرکز قم برای گزارش شعار سال (رنج بدون گنج)، امید شکریازی از مرکز آذربایجان غربی در بخش گزارش شعار سال (لطفا خاموش نکنید)، حوریه رخشانی از مرکز سیستان و بلوچستان در بخش گزارش خبری تلویزیونی (طوفان شدید در شمال استان) و فرزانه آزادمنش از مرکز خراسان جنوبی در بخش گزارش موضوعی (شتر سرمایه سرگردان کویر) حائز رتبه برتر شدند.
گزارش خبری رادیویی (شعبده‌بازی پستی) از مرکز خراسان شمالی هم رتبه برتر را برای امین صادقی به ارمغان آورد و مسعود امیرآبادی از مرکز قزوین هم در بخش گزارش موضوعی برای گزارش مرد اسرارآمیز دهکده همین رتبه را کسب کرد.
مریم دورباش از مرکز گیلان (شکوه چهل سالگی) و حسن جلال‌نژاد از مرکز همدان (صدای پای زندگی) هر دو در بخش ویژه خدمات نظام، عابد قاسمی از مرکز خلیج فارس در بخش خبرنگاران آزاد (کشتی‌های چینی) و مهدی حسنی سعدی از مرکز کرمان در بخش گویندگی رادیو، موفق شدند رتبه برتر را به خود اختصاص دهند.
فاطمه حبيبي گزارش ساقه طلايي در بخش خبرنگاران از استان گلستان و خاطره تيموري در بخش سيل در گزارش سد مرمي و اعظم فريدون مقدم از خراسان رضوي با گزارش پيوند دو ملت در بخش گزارش موضوعي راديويي نيز حائز رتبه شدند.