سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۹ مرداد ۱۴۰۰

گفتگو با حامد یوسف زاده تهیه کننده انیمیشن در شبکه قزوین

گفتگو با حامد یوسف زاده تهیه کننده انیمیشن در شبکه قزوین


 حامد یوسف زاده فارغ التحصیل رشته کارشناسی کارگردانی از دانشگاه سروش می باشد. وی فعالیت هنری خود را از سال 1384 آغاز کرده است.

 -  آثاری که تا به امروز تولید کردید چه بوده و درباره اون ها توضیح بدید؟
بنده در طول فعالیت حرفه ای که داشتم، برنامه های «پنج دری» و «مجله فرهنگی» را برای شبکه پنج و شبکه سحر در کارنامه دارم. و انشاالله قصد دارم در آینده همکاری خودم رو با سازمان صدا و سیما در حوزه انیمیشن ادامه بدم.
 
-  در این روزها برنامه ای در حال تولید دارید؟
بله . تهیه کنندگی انیمیشنی با عنوان «هزار و یک داستان5» در سیمای مرکز قزوین به عهده دارم که هم اکنون مراحل ساخت رو پشت سر می گذارد.

 - لطفا کمی درباره محتوای این انیمیشن توضیح دهید؟
این اثر در قالب انیمیشن، حکایت های پندآمیزی را با بهره گیری از محتوای کتاب معروف «کلیله و دمنه» با موضوعات آموزنده برای کودکان 7 تا 9 سال به تصویر می کشد. در واقع هدف از ساخت این مجموعه ترویج کتابخوانی در بین کودکان است، به این صورت که کتاب های موفق و پرتیراژی را که تصویرسازی شده است، با کسب اجازه از ناشر این آثار به صورت انیمیشن تولید می شود. قصه های این مجموعه انیمیشن 26 قسمتی در جنگل بین دو یا چند حیوان با موضوعات مختلف اتفاق می افتد که راوی به صورت صوتی در کنار انیمیشن  به نقل حکایت ها می پردازد. از داستان های این مجموعه می توان به قصه «اعتماد»،  «خرگوش پير و فيل ها»، «روباه زيرك»، «سنجاب كوچولو و خرس مهربان»، «كبوتر و دانه ها» و «گرگ و ببر» اشاره کرد.
 
- از نظر شما ویژگی های جشنواره های قبلی و یانقاط ضعف و قوت آنها چه بوده و اگر پیشنهادی در خصوص برگزاری بهتر جشنواره ها دارید بفرمایید.
این اولین حضور من در جشنواره است. قطعاً وجود عنصر رقابت باعث می شود که سازندگان، جدی تر و پیگیر تر دنبال ساخت مجموعه های انیمیشن باشند و همین امر باعث میشود تا کارها هم قوی تر و با کیفیت تر تولید شوند و به این ترتیب سطح برگزاری جشنواره هم بالاتر خواهد رفت.