سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

گفتگو با دکتر محمد سریر درباره نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استانها

گفتگو با دکتر محمد سریر درباره نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استانها


گفتگو با دکتر محمد سریر درباره نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استانها

·       

محمد سریر:

جشنواره به معنای کشف و تشویق استعداد‌هاست

 

دكتر محمد سریر معتقد است که اهداف جشنواره‌ها در تمامی دنیا کشف استعدادها و به خدمت گرفتن آنها در عرصه هنر است.

 

دكتر محمد سریر داور كميسيون موسيقي و سرود در گفت و گو با ستاد خبری نوزدهمین جشنواره تولیدات استانی صدا و سیما گفت: جشنواره به معنای کشف و تشویق استعدادهاست اما اثرگذاری برگزاری جشنواره استفاده از استعدادها و جوانانی است که در این جشنواره نمایان می شوند. باید از این جوانان که در سطح استان ها فعالیت هنری دارند استغاده شود و آنگاه می توان تاثیر برگزاری جشنواره ها را دید.

وی افزود: طی 4 دهه اخیر تکنیک کار  در موسیقی پیشرفت خوبی داشته است. اندیشه در موسیقی کشور از گذشته بیشتر شده و افراد با استعدادی وارد این حوزه شده اند که در این رشته تحصیلات دارند و این کار بسیار ارزشمندی است که انجام شده، اما آن چیزی که در این چند ساله رنگ کمتری در موسیقی کشور گرفته عدم خلاقیت و کارهای بکر و نو است. خلاقیت در بین علاقه مندان کمتر شده است.

دكتر سریر تاکید کرد: بسیاری از کارها را می شنویم و می بینیم که کارهای خوب و فوق العاده ای از لحاظ تکنیکی هستند اما خلاقیت و نو آوری در آنها وجود ندارد.

وی ادامه داد: اگر از نغمه های موسیقی نواحی بیشتر استفاده شود طبعا بخش خلاقیت ها را پر خواهد کرد. موسیقی نواحی همانند یک برلیان تراشیده شده می درخشد و می تواند در خدمت تکنولوژی قرار بگیرد. می توان از آن استفاده کرد تا خلاقیت های جوانان با استعداد را شکوفا کند.

این موسیقیدان تصریح کرد: این نوع جشنواره ها برای تشویق و یافتن استعدادها و تاثیرگذاری بر آنها موقعیت خیلی خوبی است و موجب می شود منابع خوبی را در مراکز استان ها کشف کنیم، اما کار نباید فقط به جشنواره ها و کشف استعدادها ختم شود بلکه در ادامه باید از نخبگانی که در این جشنواره حضور داشتند استفاده کرد و قدم های خیلی بزرگتری برداشت. 

وی در پایان تاکید کرد: اهداف جشنواره ها در تمامی دنیا کشف این استعدادها و در ادامه به خدمت گرفتن آنها در عرصه هنر است.