سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

گفتگو با راحله حدادی عروسک گردان و صداپیشه شخصیت عروسکی مموش صدا و سیمای استان مرکزی

گفتگو با راحله حدادی عروسک گردان و صداپیشه شخصیت عروسکی مموش صدا و سیمای استان مرکزی

 

خودتان را معرفی بفرمایید؟

من راحله حدادی متولد سال 1365 در شهر اراک می باشم و دارای مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی و 14 سال سابقه کار به طور جدی و حرفه ای در حوزه تاتر کودک ویژه تاتر عروسکی و در حال حاضر معاونت سیمای صداوسیمای استان مرکزی(شبکه آفتاب) هستم و به همین دلیل دنیای کودکان همیشه برایم جذاب بوده و هست.

از پیدایش شخصیت مموش و گذر زمان در زندگی خودتان  میفرمایید؟
همیشه اردیبهشت برای من نقطه اوج بوده، دقیقاً اردیبهشت سال 1391 عروسک مموش رو از آرشیو عروسکی سازمان برداشتم و شروع به جان بخشی به این موش کوچولوی شیطون نمودم و حالا که اردیبهشت 1398 هست، من مادر دو تا دختر کوچولوی با نمکم ( ناوک و نارون )

 

شخصیت عروسکی مموش را دقیقاً توصیف می فرمایید؟
مموش یه پسر بچه ی شیطون هفت هشت ساله ای است که در عین حال که همه سعی در تربیت کردنش دارند هنوز هم شیطنت های خاص خود را دارد و به همین دلیل هم بچه ها خیلی دوسش دارند، تکیه کلام های خاص مموش اون رو محبوب تر کرده.

 

از تخصص خود در حوزه صداپیشگی و عروسک گردانی بفرمایید؟

جان بخشی به عروسک های مختلف شغل منه و من روش خیلی حساسم و به جرأت می گویم که توی سخت ترین و بدترین شرایط عروسک گردانی یا صداپیشگی هم دوست ندارم عروسکم رو به شخص دیگری بسپارم.

 

از میزان محبوبیت شخصیت مموش نزد خود و بچه ها بفرمایید؟
مموش که هر روز توی برنامه زنده همراه من بوده، در واقع حالا بعد از 7 سال، جزئی از منه و بارها پیش اومده که دوست داشتن و عشق بچه ها به این شخصیت من را امیدوارتر و خوشحال تر نموده است.

 

توضیح پایانی؟
مموش یه خواهر کوچکتر هم داره که در عین حال که دوسش داره باهم دیگر لجبازی هم می کنند، البته خلق شخصیت های ماندگار، کار آسونی نیست و باید واقعاً دنیای کودکان را شناخت و به آنها عشق ورزید و وقت گذراند تا بتوان شخصیتی را خلق نمود که اگر آموزشی میدهد بچه ها رو دلزده نکرده و اگر شیطنتی نیز دارد در عین حال به بچه ها آموزشی اشتباه ندهد.
از همه ی عزیزانی که به بنده فرصت تجربه، آموختن و آزمودن دادن را در عرصه رسانه پر افتخار استانی و ملّی دادند، صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم.