سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

گفتگو با سید حسین موسوی تهیه کننده و کارگردان انیمیشن صدا و سیمای مرکز بوشهر

گفتگو با سید حسین موسوی تهیه کننده و کارگردان انیمیشن صدا و سیمای مرکز بوشهر

 

1- مختصری از بیوگرافی خودتان بگویید.

سید حسین موسوی هستم در سال 1361 در بندر ریگ یکی از شهرستان های استان بوشهر متولد شدم بعد از فارغ التحصیلی در رشته کارگردانی انیمیشن از دانشکده صدا و سیمای تهران در واحد انیمیشن مرکز بوشهر مشغول به کار شدم و در حال حاضر بیش از6 سال سابقه کار  در مرکز را دارم

 

2- تاکنون چند انیمیشن در مرکز ساخته اید ؟

در مرکز در تولید چهار انیمیشن مشارکت داشته ام از جمله آنها انیمیشن پیله – سنگتراش – دو انیمیشن کوتاه تک قسمتی بعنوان تهیه کننده و کارگردان ، در انیمیشن کوتاه اوت بعنوان تهیه کننده و در مجموعه 13 قسمتی بچه های دریا نیز به عنوان تهیه کننده و کارگردان فعالیت داشتم.

 

3- روند تولید انیمیشن را در مرکز چگونه ارزیابی می کنید؟

با توجه به پراکنده شدن نیروها در واحد های دیگر ، روند ساخت انیمیشن به کندی پیش می رود

 

4- چه تعداد افراد به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با شما همکاری می کنند؟

در مجموعه انیمیشنی بچه های دریا تنها دو نفر به صورت مستقیم با من همکاری داشته اند که کارهای رنگ آمیزی ، طراحی ، ریگینگ ، انیماتوری، و ... را در مجموع سه نفر انجام دادیم ولی به صورت غیر مستقیم یک تیم ده نفره با ما همکاری داشتند که عموما از گروه دوبله می باشند.

 

5- در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید.؟

با توجه به پیشرفت انیمیشن در جهان و تاثیر گذاری آن در رشد فرهنگی و تربیتی کودکان انتظار می رود که سازمان نگاه ویزه و جامع تری نسبت به انیمیشن داشته باشد . امیدوارم زمانی برسد که از تمامی شبکه های تلویزیونی کشورمان انیمیشن های ساخته کارگردانان خوب خودمان پخش شود.