سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

گفتگو با فرحناز حاتم پوری از تهیه کنندگان مرکز چهارمحال و بختیاری

گفتگو با فرحناز حاتم پوری از تهیه کنندگان مرکز چهارمحال و بختیاری

 

خودتان را معرفی کنید.

فرحناز حاتم پوری متولد سال1351 دارای مدرک کارشناسی کارگردانی سینما با عنوان شغلی کارگردان ویدئو از سال1387 همکاری خود را ابتدا به صورت حق الزحمه ای و سپس استخدام رسمی در صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری آغاز کردم و هم اکنون به عنوان تهیه کننده و کارگردان فعالیت می کنم.

در خصوص آثار برتری که تا کنون تولید کرده اید و موفق به کسب رتبه شده اند، توضیح دهید.

برنامه «سلامت بویی» در حوزه بهداشت و سلامت که اینجانب تهیه کنندگی آن را بر عهده داشتم در بیستمین جشنواره تولیدات مراکز استان ها در کردستان انتخاب شد و لوح تقدیر معاون وزیر بهداست، درمان و آموزش پزشکی را دریافت کرد و در بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز استان ها در شهرکرد برنامه «زیر یک سقف» با کسب عنوان تهیه کننده برتر و بهترین برنامه خانواده بین مراکز استانی، تندیس زرین جشنواره را به خود اختصاص داد.

امسال هم برای جشنواره بیست و دوم اثری را ارسال کرده اید؟

بله برای جشنواره بیست و دوم تولیدات مراکز استان ها، برنامه «سلامت بویی» را با موضوع «پیوند کلیه در استان چهارمحال و بختیاری» تولید و ارسال کرده ام.

نظر شما در مورد برگزاری جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان ها چیست؟ اگر پیشنهادی برای ارتقای سطح کیفی جشنواره دارید، بفرمایید.

برگزاری جشنواره فرصت خوبی برای آشنایی با برنامه سازان سراسر کشور و تبادل نظرات و تجربیات در زمینه برنامه سازی است، با توجه به اینکه در جشنواره نشست ها و کمیسیون های هر حوزه تولیدی جداگانه برگزار می شود و در حوزه سیما هم برنامه سازان برتر، داوران، اساتید و پیشکسوتان هنر کشور در جلسات و نشست ها حضور دارند، فرصت مناسبی است برای کسب تجربه و استفاده از نظرات و دیدگاه های آنان در برنامه سازی و همچنین آشنایی با ویژگی آثار شاخص در جشنواره، تا تهیه کنندگان و کارگردانان به خصوص در حوزه سیما با استانداردهای برنامه سازی آشنا شوند وآثار فاخر و مخاطب پسندی تولید کنند.

بنده پیشنهاد می کنم در جشنواره به برنامه های ترکیبی در طبقات ج و د که بیشتر مخاطبان آن عموم مردم هستند، در زمینه اختصاص جوایز و تعدادا عواملی که تجلیل می شوند، بیشتر توجه شود و در پایان برای همکاران و دست اندرکاران برگزاری جشنواره بیست و دوم در خراسان شمالی آرزوی توفیق دارم.