سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

گفتگو با مهدیه مرادی تهیه کننده انیمیشن صدا و سیمای مرکز خوزستان

گفتگو با مهدیه مرادی تهیه کننده انیمیشن صدا و سیمای مرکز خوزستان

 

***شرح حال و بیوگرافی

 مهدیه مرادی هستم،متولد 1362 .فارغ التحصیل رشته ی کارشناسی فیلمسازی از دانشگاه فرهنگ و هنر یزد.
از سال 83 فعالیت هنری خودم را در زمینه ی تدوین در صدا و سیمای مرکز آبادان شروع کردم و از سال 93 به عنوان مسئول واحد گرافیک ونیز تهیه کننده و کارگردان در صدا و سیمای شبکه خوزستان فعالیت خود را ادامه دادم و در حال حاضر حدود یک سال است که به عنوان مسئول واحد انیمیشن این مرکز مشغول به کار هستم.


***شیوه کار شما در انیمیشن چگونه است ؟ آیا صرفا باسازمان کار می کنید؟
 در حال حاضردر زمینه ی انیمیشن دو بعدی کار می کنیم ولی انشاالله در آینده نزدیک قصد داریم خود را در تکنیک های دیگر انیمیشن بخصوص استاپ موشن محک بزنیم .
خیر،در حال حاضر بعد ازسال ها ساخت انیمیشن را با همکاری یکی از تهیه کنندگان فعال و با انگیزه ی بیرون مرکز تجربه می کنیم.


*** خلاصه ایی از فعالیت های خود را در زمینه آثار گرافیک برای ما بگویید .
جدا از تولید انیمیشن سریالی بنی و رویاهایش ، در زمینه ی مشاوره ، طراحی و ساخت بسته ی گرافیکی و هویت بصری برنامه های تلویزیونی شبکه کار می کنیم و طراحی لوگ و،ساخت وله ها و تیتراژ بیشتر برنامه ها با تکنیک های مختلف در این واحد کار می شوند. مجموعه موشن گرافیک اوقات شرعی 365 روز در سال،موشن گرافیک وصیت نامه امام خمینی (ره)30 قسمت 7 دقیقه ای ،مجموعه ی موشن کمیک چهل چراغ 20 قسمت 7 دقیقه ای،مجموعه موشن گرافیک کنجکاوی های امید 10 قسمت 5 دقیقه ای ، از جمله میان برنامه های مستقل این واحد هستند.


*** درباره آثار ارسال شده به جشنواره توضیح دهید .
 انیمیشن سریالی بنی و رویاهایش ، مجموعه ی موشن کمیک چهل چراغ ،مجموعه ی موشن گرافیک کنجکاوی های امید از جمله کارهایست که برای جشنواره ارسال کردیم.
 

***چه توفیقاتی در سوابق کاری خود دارید ؟
واحد انیمیشن شبکه خوزستان بعد از چند سال مجددا فعالیت خود را سر گرفته و امسال سال پرکاری تجربه کرده است،امیدوار هستیم امسال بتوانیم در جشنواره پویانمایی خوش بدرخشیم.

*** و سخن آخر

 ما درمرکز خوزستان نیروهای جوان و با استعداد زیادی داریم،از نویسندگان خوش ذوق گرفته تا انیماتورهای حرفه ای، اما با توجه به بالا رفتن هزینه ها و نبود تجهیزات مناسب و به روز ،کار ساخت انیمیشن برای ما دشوار شده است ، بنابراین مجبور به بکارگیری بخش خصوصی در این زمینه هستیم که این نیز با توجه به برآوردهای فعلی و بالارفتن دستمزدها مشکل بزرگ دیگری در این راه محسوب می شود .