سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

گفتگو با یاسر ولی زاده عروسک گردان شبکه اترک

گفتگو با یاسر ولی زاده عروسک گردان شبکه اترک

 

لطفا خودتان را معرفی کنید ؟

 به نام خدا یاسر ولی زاده هستم متولد ۱۳۶۱ شهرستان بجنورد دارای لیسانس گرافیک که از سال ۱۳۸۵ با صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی همکاری می کنم .

تا کنون چه نقش هایی را در رادیو وتلویزیون ایفا کرده اید؟

کار طنز را با رادیو خراسان شمالی آغاز کردم و ابتدا در برنامه عصر رادیو با نقش ناصر و در همان برنامه همزمان نقش شاپلداغ  رو داشتم. همچنین در  برنامه های آبنبات زنجی  با نقش فریدن و دنگ کرماجی با نقش شیر خان در خدمت اهالی خوب و باصفایی استان خراسان شمالی بودام و هم اکنون صدا پیشه عروسک صبر خان (عروسک برنامه شب های اترک ) از سیمای خراسان شمالی هستم .

لطفا راجع به کاراکتر صبر خان بیشتر توضیح بدید؟

 اسم صبر خان یک اسم محلی خراسان شمالی است که بر خلاف اسمش کم  صبر و تحمل وعجول بوده ولی در عین حال مهربان است که با زبان طنز سعی دارد تا مشکلات و چالش های اجتماعی را با توجه به نیاز جامعه بیان کند و لحظات شادی را برای بینندگان شب های اترک رقم بزند .

چطور وارد عرصه نمایش رادیو و تلویزیون شدید ؟

در ابتدای کار در سازمان تدوینگر واحد خبر بودم بعد مدت سه سال کم کم به سمت گویندگی و گزارشگری رفتم و در نهایت با موافقت مدیران وقت به واحد صدا (رادیو) رفتم و کار خودم را ادامه دادم. چون از گذشته به کار نمایش علاقه داشتم و تجربه  داشتم به سمت نمایش رادیو رفتم و بعد ۸ سال نمایش رادیویی با صدا پیشگی صبر خان وارد نمایش تلویزیونی شدم .

بهترین اثری که تا کنون داشتید کدام کار بوده؟

سخته از بین کارهایی که برای تمام آنها عمرتو گذاشتی بخوای یکی رو انتخاب کنی ، اما کارهای مثل ناصر در موج مهربانی ،شیر خان در برنامه کرمانجی و صبر خان در شب های اترک ، کارهای بودن که خدا رو شکر در دل مردم ، جای خودشان را پیدا کرده و ماندگار شدن .

از عروسک های دوران کودکی کدام یک را بیشتر دوست دارید؟

در ده شصت غالب برنامه ها عروسکی بودن ولی عروسک های چاق و لاغر رو خیلی دوست داشتم .

حرف آخر؟

جا داره تشکر کنم از مدیر کل محترم شبکه اترک جناب آقای قربانی جم و تهیه کننده محترم شب های اترک آقای محسن سرداریان که به بنده اعتماد کردن تا برای اولین برای بتوانیم یک عروسک رو زنده در برنامه های تلویزیونی شبکه اترک داشته باشیم و بتوانیم مشکلات اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی رو با زبان طنز بیان کنیم .