فراخوان نخستين جشنواره ملي پويا نمايي تلويزيوني ايران

شرایط و مقررات

·       آثار تولید شده پس از سال 1392 که تا مهرماه 1396 از رسانه ملی پخش شده­اند، امکان حضور در بخش اصلی مسابقه جشنواره را خواهند داشت. آثاری که متناسب با رویکرد رسانه­ای جشنواره بوده اما از تلویزیون پخش نشده­اند، در بخش­های دیگر جشنواره شرکت داده خواهند شد.

·       ثبت‌نام در جشنواره از طریق نشانی  www.dpp.irib.irانجام خواهد شد و لازم است ثبت‌نام کنندگان قبل از اقدام برای ثبت‌نام، شرایط و مقررات را مطالعه نمایند. لذا ثبت‌نام در جشنواره به منزله پذیرش کامل مقررات است.

·       درخصوص سریال‌ها و مجموعه‌ها، حداکثر 3 قسمت گزینش و به دبیرخانه جشنواره ارسال گردد. در این بخش هر اثر باید حداقل در 7 قسمت تولید و پخش شده باشد. برای مجموعه‌هایی که هر قسمت داستان مستقلی دارد، لازم است برای هر قسمت (حداکثر 3 قسمت) به­طور جداگانه ثبت­نام شود.

·       شرکت کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی، سازمان‌ها، نهادها، مراکز دولتی، بخش‌های خصوصی، شبکه‌های سراسری سیما، مراکز استانی صدا و سیما، مرکز صبا، سینمای خانگی و ... آزاد است و درخصوص تعداد آثار ارسالی از سوی هرکدام محدودیتی وجود ندارد.

·       آثار پویانمایی بدون محدودیت و در تمام تکنیک‌ها پذیرفته می‌شوند، اعم از آثار دو بعدی، سه بعدی و ... (نقاشی متحرک، کات اوت، استاپ موشن)، آثار تلفیقی و آثار تجربی.

·       آثار پویانمایی برای تمام گروه‌های مخاطبان هدف اعم از کودک، نوجوان و بزرگسال پذیرفته می‌شوند.

·       برای بازبینی آثار در هیات‌های انتخاب و داوران لازم است هر اثر به طور مستقل بر روی یک‌ DVD به دبیرخانه جشنواره ارسال گردد و با فرمت قابل پخش در دستگاه DVD ضبط شده و فایل‌های دیتا مطابق با استانداردهای سیستم عامل ویندوز باشد. همچنین نام اثر و مدت زمان آن به طور کامل بر روی DVD نوشته شود.

·        برای نمایش آثار در بخش نمایش‌های ویژه و همچنین خریداری آثار برگزیده، نسخه‌ها باید به صورت 576×720 SD، 720×1280 HD، 1080×1920 Full HD تحویل داده شود.

·       طرح‌ها و فیلم‌نامه‌های ارسالی برای شرکت در بخش ویژه مسابقه نباید به مرحله تولیدی رسیده باشند. لازم است پس از ثبت نام، 3 نسخه تایپ شده به همراه 1 نسخه فایل word بر روی CD (یا بارگذاری در سامانه ثبت نام) به دبیرخانه جشنواره ارسال گردد. برای ارسال «فیلم‌نامه» باید خلاصه طرح در یک صفحه در ابتدای فیلم‌نامه آورده شود. برای ارسال طرح، همراه بودن یک قسمت از فیلم‌نامه الزامی است. طرح‌ها و فیلم‌نامه‌ها در ساختار مجموعه و یا سریال، ذیل اولویت‌های محتوایی مشخص شده در فراخوان و مصوبات شورای راهبردی جشنواره پذیرفته خواهند شد.

·       دست‌اندرکاران تهیه و تولید آثار بخش مسابقه امکان شرکت در ترکیب هیات انتخاب و هیات داوران را نخواهند داشت.

·       به تمام آثار راه یافته در بخش مسابقه گواهی شرکت در جشنواره اهداء خواهد شد.

·       هیچ جایزه‌ای نمی‌تواند به طور هم‌ارزش بین دو یا چند اثر تقسیم شود.

·       به آثار برگزیده که بیش از یک کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده داشته باشند، فقط یک جایزه تعلق می‌گیرد.

·       تنظیم برنامه نمایش آثار در بخش نمایش‌های ویژه بر عهده دبیرخانه جشنواره است و پس از دریافت آثار امکان خارج کردن هیچ اثری از برنامه وجود ندارد.

·       پس از راهیابی آثار به بخش مسابقه جشنواره، امکان خارج کردن آن وجود ندارد.

·       دبیرخانه جشنواره هیچ مسئولیتی در قبال آسیب‌های احتمالی ناشی از ارسال نامطلوب آثار از جانب شرکت‌کنندگان را ندارد.

·       آثاری که استاندارد فنی و نمایش را نداشته باشند از بخش مسابقه حذف می‌شوند.

·       تفسیر و اخذ تصمیم نهایی درباره موارد پیش‌بینی نشده و یا دارای ابهام به عهده دبیر جشنواره است.

زمان‌بندی جشنواره

·       مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار تا 30 دی ماه 1396 است. آثاری که بعد از این تاریخ به دبیرخانه جشنواره برسند، پذیرفته نخواهند شد.

·       تاریخ مراسم اختتامیه و معرفی آثار برگزیده متعاقباً اعلام خواهد شد.

جشنواره انيميشن

مصاحبه آرشيو

وعده حمایت مالی از تولید ده طرح و فیلمنامه گام مهمی در ارج و اهمیت به فیلمنامه انیمیشن است.

وعده حمایت مالی از تولید ده طرح و فیلمنامه گام مهمی در ارج و اهمیت به فیلمنامه انیمیشن است.

آنچه که از نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران می دانیم. نشان می دهد که خوشبختانه به همه ابعاد انیمیشن تلویزیونی توجه شده و یکی از ویژگی های منحصربفرد جشنواره، بخش ویژه...

نیاز به یک مسیر روشن، ثبات و عزم ملی برای ادامه حرکت انیمیشن

نیاز به یک مسیر روشن، ثبات و عزم ملی برای ادامه حرکت انیمیشن

انیمیشن کشور نیاز به یک مسیر روشن برای ادامه حرکت دارد، نیاز به ثبات دارد، نیاز به یک عزم ملی در خلق ایده های جذاب ، هویت سازی و قهرمان روری دارد

به دنبال مقبولیت و جایگاه انیمیشن های تلویزیونی در کنار انیمیشن های هنری

به دنبال مقبولیت و جایگاه انیمیشن های تلویزیونی در کنار انیمیشن های هنری

گاهی به نظر می رسد تولیدات تلویزیونی نیز با همان معیارهای انیمیشن هنری قضاوت و داوری می شوند، در حالیکه انیمیشن تلویزیونی بخاطر نوع مخاطب و پخش در قاب کوچک تلویزیون، از لحاظ...