سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۹ مرداد ۱۴۰۰

برنامه های صدا وسیمای خراسان رضوی به مناسبت 28صفر و شهادت امام رضا (ع) - صفحه محتوایی خبر

 

 

برنامه های صدا وسیمای خراسان رضوی به مناسبت 28صفر و شهادت امام رضا (ع)

برنامه های صدا وسیمای خراسان رضوی به مناسبت 28صفر و شهادت امام رضا (ع)

 

مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی گفت:همزمان با سالروز شهادت هشتمین ستاره پرفروغ آسمان ولایت و امامت ، رحلت جانسوز  پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)صدا وسیمای خراسان رضوی ویژه برنامه هایی را تدارک دیده است.
محسن نصرپور با اشاره به  برنامه  سیمای خراسان رضوی در ایام شهادت امام رضا (ع) گفت:ویژه برنامه "مرثیه آفتاب"به مدت 75 دقیقه روی آنتن می رود.گفتگو با زائران،حضور کارشناسان دینی و مذهبی،پخش مراسم سینه زنی حرم مطهر رضوی،گزارش از صحن های حرم مطهر،تصویر از خدمات آستان قدس رضوی به زائران،و حضور مداحان و شاعران اهل بیت از آیتم های این برنامه می باشد.
وی در ادامه افزود:مرثیه آفتاب به تهیه کنندگی علی محمد کاظمیان پور پخش می شود و از عوامل دیگر این برنامه میتوان به کارگردانی روح الله حیدری،مجری گری حمید غلامی،تصویربرداری علی خیابانی،حسین هادی شرق،ایرج علیزاده،صدابرداری علی کد خدا،محمد مهدی زاده می توان نام برد.همچنین دستیاری مرثیه آفتاب بر عهده فاطمه وزان و مصطفی شادمان می باشد.
نصرپور در رابطه با برنامه های ویژه ایام شهادت امام رضا (ع) در حوزه صدای خراسان رضوی  نیز عنوان کرد: برنامه"آسمان بارانیست"به مدت 120 دقیقه به سمع شنوندگان می رسد و از آیتم های ویژه این برنامه می توان به خیلی دور خیلی نزدیک که گزارش از شهرستان های مسیر  زائران می باشد ، آیتم حرف حساب که به صحبت های کارشناسان می پردازد وجاده عاشقی گزارش از زائران مسیر و موکب های بین راه اشاره کرد .این برنامه  به تهیه کنندگی لیلا کامکار و نویسندگی جمیله توکلی ،تکتم حسین پور پخش خواهد شد.
مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی در ادامه برنامه های رادیو افزود: برنامه "صحن سوم"به مدت 180 دقیقه و به تهیه کنندگی محسن مقدم  از رادیو زیارت روی آنتن می رود.و از آیتم های این برنامه میتوان به ارتباط با مرز های شرقی و غربی،معرفی کتاب های مرتبط با امام رضا(ع)،پخش سخرانی،نمایش کبوتر حرم و گزارش مستقیم از حرم مطهر رضوی نام برد.
وی  در پایان گفت:در حوزه برون مرزی نیز برنامه "غریب خراسان" به تهیه کنندگی مجید حاتم زاده به مدت 15 دقیقه  از رادیو تاجیکی پخش می شود و آیتم های این برنامه شامل مداحی،مصاحبه،گزارش و حضور کارشناس می باشد.