رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

بیست و یکمین جشنواره بر بام ایران - صفحه محتوايي يادداشت

 

 

يادداشت

بیست و یکمین جشنواره بر بام ایران

بیست و یکمین جشنواره بر بام ایران


بیست و یکمین جشنواره بر بام ایران

 

به لطف خدا و همت معاون محترم امور استان ها وهمراهی مراکز، جشنواره بیستم پرچم خود را بر بام ایران، به احتزار درآورد تا جشن  چهل سالگی انقلاب بر بال امواج و برعمق افکار بنشیند و ماندگار شود.

درروزگاری زندگی می کنیم که رسانه جزءلاینفک زندگی هاست وشبکه های استانی ره آوردی از نظام جمهوری اسلامی است. شبکه های استانی امروز در رقابتی سالم، توانی مثال زدنی با مخاطبان بومی به چنان نبوغ و اقتداری رسیده اند که جشنواره ی تولیدات مراکز بستری است برای نشان دادن گوشه ای از این خلاقیت ها، آثار و تنوع ساختارها اعم از تله فیلم، سریال، مستند، ترکیبی و... آنقدر حجم آثار دیدنی بالا و بالاست که جشنواره ی تولیدات رادیوئی وتلویزیونی مراکز نمی تواند آئینه ی تمام نمای مراکز باشد و به همین دلیل جشنواره انیمیشن به دلیل تعدد و تکثر آثار به طورمجزا برگزارشد. تنوع قومی، مذهبی ، فرهنگی، اقلیمی و...استان ها باعث شده است هنرمندان متکثر استان ها با نگاه های متفاوت وباخیال پردازی های  متنوع آثاری به وسعت رنگین کمان استان خلق کند و یکی از وجوه تمایز جشنواره ی صداوسیمای استان ها«مراکز» است وبرای بهتردیده شدن این همه زیبایی این جشنواره محمل خوبی است.

طی چندروز باکمیسیون های مختلف، باحضور اساتید بزرگوار وهنرمندان خوش خیال قدر آثار به نمایش درمی آید، داوری ها  ونقدها به اوج می رسد، تضارب آراء به حد اعلی می رسد و این میدانی است برای تجربه ی بیشتر، تلاش مضاعف، رقابت سالم تر  واز همه مهمتر کسب مهارت بیشتر برای ادامه ی راه تا بتوانیم مخاطبان رسانه را حفظ و افزایش دهیم و مخاطبان خاکستری را نیز میهمان رسانه ی ملی کنیم.

محمود دولت کردستانی مدیر کل صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستانپربيننده ترين يادداشت

جديدترين يادداشت