رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

همراهی صدا وسیمای خراسان رضوی با زائران اباعبدالله الحسین(ع)در ایام منتهی به اربعین حسینی - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

همراهی صدا وسیمای خراسان رضوی با زائران اباعبدالله الحسین(ع)در ایام منتهی به اربعین حسینی

همراهی صدا وسیمای خراسان رضوی با زائران اباعبدالله الحسین(ع)در ایام منتهی به اربعین حسینی

 

همزمان با فرا رسیدن اربعین حسینی و ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)و یاران با وفای ایشان صدا وسیمای خراسان رضوی با تولید و پخش ویژه برنامه های مناسب این ایام،همراه با مخاطبان عزادار به سوگ می نشیند.
در حوزه صدا ویژه برنامه "روایت شیدایی"یه تهیه کنندگی عیرضا اعلم به مدت 2 ساعت روی آنتن می رود.
آیتم های این برنامه شامل گزارش،حضور کارشناس،پرداختن به زیارت اربعین،فلسفه زیارت امام حسین(ع)و زیارت جامعه جابربن عبدالله انصاری می باشد.همچنین از قسمت های مهم این برنامه پوشش زنده مراسم عزاداری  درمشهد برای علاقه مندان اهل بیت  تدارک دیده شده  است.
از عوامل برنامه روایت شیدایی می توان به نویسندگی علیرضا اعلم،گویندگی محسن روحی،و گزارشگری علی سلیمی نام برد.
در حوزه سیما نیز برنامه شب شرقی حال هوای اربعین به خود گرفته و آیتم هایی نظیر معرفی هیات،مصاحبه،حضور کارشناسان و دست اندرکاران استانی اربعین و ستاد بازسازی عتبات عالیات ،وله های ویژه اربعین،وپخش مداحی این برنامه می باشدد
این برنامه به تهیه کنندگی احمد آرمان مهر به مدت یک ساعت روی آنتن می رود.از دیگر عوامل شب شرقی می توان به کارگردانی سعید برزه گر،تصویربرداری حسن ناصری،مجری گری محسن افکاری،صدابرداری سعید علیزاده اشاره کرد.همچنین طراحی دکور نیز بر عهده امیر جلیلی می باشد.
مستند "سفر عشق"نیز   به تهیه کنندگی عباس غلام پور به مدت 30 دقیقه تهیه خواهد شد.قرار است در ایام منتهی به اربعین اباعبدالله الحسین(ع)تیمی از پزشکان خراسانی در مسیر پیاده روی اربعین بیمارستان صحرایی احداث نمایند.مستند سفر عشق تصویر  پزشکانی که از بیمارستان رضوی جهت مداوای زائران اعزام می شوند  را به نمایش خواهد گذاشت.
همچنین در این مستند علاوه بر حضور پرسنل و پزشکان شکوه و عظمت همایش بزرگ پیاده روی اربعین نیز به تصویر کشیده می شود.
سفر عشق به کارگردانی و نویسندگی رضا سالار،مجری گری رئوف ذباح،تصویر برداری و صدا برداری علی امیری و فنی مجید آموزگار تهیه خواهد شد.
برنامه "مرثیه آفتاب "نیز مدت 75 دقیقه به تهیه کنندگی علی محمد کاظمیان پور روی آنتن می رود.
گزارش هایی از صحن مطهر رضوی، گفتگو با زائران، حضور کارشناسان دینی و مذهبی، ارتباط مستقیم با کربلا، قرائت پیامک های بینندگان، حضور مداحان و شاعران در برنامه، کلیپ تصویری از خدمات آستان قدس رضوی به زائران و پخش مراسم سینه زنی حرم مطهر از آیتم های این برنامه می باشد.
از عوامل این برنامه می توان به کارگردانی سید روح ا... حیدری، مجری گری حمید غلامی، صدا برداری علی کد خدا و محمد مهدی زاده و تصویر برداری حسین هادی شرق، علی خیابانی و ایرج علیزاده و دستیاری فاطمه وزان، مصطفی شادمان اشاره کرد.