رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

"باز دیده به دیدار روشن می شود" - صفحه محتوايي يادداشت

 

 

يادداشت

"باز دیده به دیدار روشن می شود"

"باز دیده به دیدار روشن می شود"


 

درآستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی معاونت اموراستان های صداوسیما، مراکز را به بیست و یکمین گردهمایی بزرگ سالانه خود فراخواند واین بار شهرکرد رسم میهمان نوازی را به جا می آورد.

دست اندرکاران بیست و یکمین جشنواره تولیدات مرکزصداوسیما بی شک روز و شب های طاقت فرسا و سختی را پشت سر گذاشته اند چراکه بالندگی ملموس و مشهود استان ها درتولید آثار متنوع رسانه ای در حوزه های مختلف هر داور منصفی را برای انتخاب بهترین ها دچار مشکل می کند.

حضور چشمگیر تولیدات استانی در شبکه های ملی وبین المللی رسانه ملی و همچنین توزیع و انتشاربخش های جذاب برنامه رادیویی، تلویزیونی وخبری استان ها در فضای مجازی توسط مخاطبان درکنار حضور معنی دار استان ها در فستیوال های بین المللی حاکی از توفیق مراکز و دستیابی آن ها به سطح قابل قبولی از استانداردها  در امر مهم برنامه سازی رسانه ای است و این موفقیت ها از آن روکسب شده است که برنامه سازان استانی علاوه بر تسلط برحرفه خود به طرازی از مخاطب شناسی رسیده اند که به نیکی میل و نیاز مخاطب خود را می شناسند و براساس آن با توجه به سیاست های کلان رسانه ملی سیاستگزاری و اقدام می کنند.

به جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان ها  ازابعاد مختلف  و زوایای گوناگون می توان نگریست بی شک این تجمع رسانه ای فرصت ظهور و بروز توانمندی استان ها رابه خوبی فراهم کرده است.

فستیوال رسانه ای مراکز صدا وسیما علاوه بر بسترسازی لازم برای معرفی بهترین ها، فضایی مناسب برای آموختن و آموزش دادن است و مدعوین این همایش سالانه پس از اختتامیه با کوله باری از تجربه های نو از میزبان خود خداحافظی می کنند و با دلی پرامید به جشنواره بعدی فکرمی کنند ومی دانند که باید آموخته های این نشست چند روزه را با توان و تخصص خود بیامیزند و یکسال زمان دارند تا خود را برای محک در جشنواره آتی آماده نمایند .

درجشنواره، دیدارها تازه می شود وخانواده صداوسیما پس از ماه ها دوری از نزدیک دیده بوسی می کنند و روحشان از این صله ارحام سازمانی جانی تازه می گیرد. می گویند و می شنوند و دیده به دیدار هم روشن و شادی را با هم تقسیم می کنند.

جشنواره تولیدات مراکز استان ها برای هرکدام از مدعوین رنگ و بوی خاصی دارد ، اما در یک کلام برای همه فرصتی است برای هم افزایی و تبادل تجربه .

همه نیک می دانیم که شرایط کشور و شرایط سازمان برگزاری این چنین همایش معظمی را سخت کرده است و اگر چراغ جشنواره این گونه روشن است بعد از لطف خدا حاصل تلاش و پیگیری شبانه روزی و تدبیر و مدیریت جناب آقای دکتر دارابی معاون محترم امور استان ها و همه دست اندرکاران عزیزی است که یار و یاور ایشان در محقق کردن این مهم هستند ، به نوبه خود از همه ممنون و سپاسگزارم و از میزبان جشنواره بیست و یکم ، استاندار محترم استان میزبان وبرادر ارجمند جناب آقای عظیمی ، مدیرکل محترم مرکز که همت کردند و استان زیبای چهارمحال و بختیاری را برای برپایی بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز استان ها هم رای و هم قدم کردند، تشکر می کنم.

 سید محمد تقی سهرابی مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارسپربيننده ترين يادداشت

جديدترين يادداشت